Василина Наталія Володимирівна

Президент нотаріальної палати України (з 10 січня 2014р. по 22 квітня 2016р.)

Заслужений юрист України.

Кандидат юридичних наук. Захистила дисертацію за науковою спеціальністю 12.00.03 на тему: "Охорона та захист права власності нотаріусом".

У 1987 році вступила на юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, який закінчила у 1992 році за спеціальністю правознавство.

Працювала в Міністерстві юстиції України з січня 1995 року по липень 2004 року на посадах заступника начальника управління, начальника управління, директора Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань, з січня по листопад 2006 року на посаді Радника Міністра юстиції України, директора Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань.

Обіймала посади заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України та заступника  голови Комісії з розгляду питань щодо анулювання свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю, члена Науково-консультативної ради з питань розвитку нотаріату, члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України.

Приватна нотаріальна діяльність по Київському міському нотаріальному округу зареєстрована у 2004 році, яка припинялася на час перебування на державній службі. На сьогодні є нотаріусом по Київському міському нотаріальному округу.

Наукові та виробничі досягнення: за час перебування на посаді було розпочато реформаторські кроки, завдяки яким, зокрема, створено єдиний прозорий механізм допуску до професії на конкурсній основі, нормативно закріплені нотаріальні округи та визначено кількість нотаріусів, що працюючих у них, залежно від кількості населення та навантаження на одного нотаріуса; розширений перелік нотаріальних дій, які мали право вчиняти приватні нотаріуси; приватні нотаріуси отримали право на проставлення гербових печаток на оформлюваних ними документах, зокрема для їх подальшого використання за межами України; запроваджено єдині державні реєстри нотаріусів, спеціальні бланки нотаріальних документів, довіреностей, заборон відчуження нерухомого майна, обтяжень рухомого майна, заповітів тощо. Саме завдяки принциповій позиції нотаріуси вибороли перед товарними біржами своє виняткове право на посвідчення договорів із нерухомістю та відстояли своє право на отримання плати за домовленістю для приватних нотаріусів без обов’язку  стягнення державного мита в Державний бюджет та встановлення касових апаратів. Брала активну участь у розробленні та остаточному доопрацюванні нормативно-правових актів з питань удосконалення діяльності системи органів нотаріату.

Публікації: загалом більше, ніж 40 публікацій у наукових та фахових виданнях, є призером IV Всеукраїнського конкурсу на краще юридичне видання 2000/2001 років у номінації «Науково-популярні, науково-практичні і довідникові видання в галузі права»; автором кращої публікації у номінації «За системність  аналізу складної проблематики» у 2003 році нагороджена дипломом загальнонаціональної правової газети «Юридичний вісник України»; є співавтором чотиритомного видання «Довідник нотаріуса».

Нагороди, відзнаки: нагороджена вищою відзнакою Української нотаріальної палати – нагрудним знаком «Золотий параграф», нагрудним знаком Міністерства юстиції України «За заслуги», неодноразово нагороджувалася Почесною грамотою Київського міського голови.