Процесуальні норми – перезавантажуємо

м. Київ, 07 грудня  2017 року

07 грудня  2017 року в м. Києві відбувся семінар «Процесуальні Кодекси України: перезавантаження 2017», організований НКЦ «Афіна» і юридичною фірмою «КапіталЮристПлюс». У ході семінару юристи ознайомились з головними змінами, які відбулися на всіх напрямках процесуального законодавства, яке є невід’ємним інструментарієм при здійснені судочинства.

Муравйов Олексій Валентинович – експерт, Керуючий партнер Адвокатського об’єднання «ЛНМ»,  екс-заступник Голови Вищої ради юстиції (Вища рада правосуддя), Вищого адміністративного суду України та Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України, розкрив питання, що стосуються дій судді в судовому процесі. Наприклад, які дії судді, відповідно до нового процесуального законодавства у разі надходження позову, його прийнятті, підготовка до розгляду за новими ГПК, ЦПК, КАСУ. Нові правила розгляду справи, строки, розподілення судових витрат. Рішення, які може прийняти суд за результатами розгляду справи. Випадки зловживання сторонами своїми правами та порядок накладення санкцій у цих випадках. Особливо цікаво учасникам були питання щодо прав суду при розгляді справи, врегулювання спорів за участю судді та інші новели  у цьому питанні.

Оніщенко Віталія Іванівна, діючий адвокат, директор юридичної фірми ТОВ «КапіталЮристПлюс», зупинилась на практичних питаннях, які хвилюють і стосуються кожного юриста та адвоката, які в судовому процесі виступають як представники сторін.

Адвокат провела порівняльну характеристика підсудності та підвідомчості спорів господарському, адміністративному та загальному судам. Правила визначення підвідомчості та підсудності спорів за новими ГПК, ЦПК. Також учасники розглянули питання підготовки позову до суду, форми судового провадження (наказне та позовне (спрощене та загальне), судові витрати, їх розрахунок та правила сплати за новими кодексами та спеціальними законами, що регулюють ці питання. Забезпечення позову.

Багато новел пов’язано з доказами та їх видами, строками та правилами подання доказів до суду за новими ГПК, ЦПК, ці питання також були розглянуті в ході семінару.