Півріччя дії Закону «Про оцінку впливу на довкілля». Вирішення колізій, правова відповідальність та судова практика з екологічних спорів

м. Одеса,  05-06-07 липня 2018 року

5-7 липня в м. Одесі успішно відбувся семінар «Півріччя дії Закону «Про оцінку впливу на довкілля». Вирішення колізій, правова відповідальність та судова практика з екологічних спорів»

    Нашими  шановними  доповідачами булиШимкус Марина Олександрівна, начальник відділу оцінки впливу на довкілля Міністерства екології та природних ресурсів України та Оніщенко Віталія Іванівна, діючий адвокат, директор юридичної фірми ТОВ «КапіталЮристПлюс».

   На наш погляд, відбулося те, коли неможливе – стало можливим. З одного боку – учасники протягом трьох днів дуже активно та продуктивно вивчали основні положення та нюанси Закону про ОВД, нормативну базу, яка його супроводжує, а також правові та судові аспекти. З іншого боку – встигли хоч трішечки, але все ж таки відпочити та прогулятися вулицями і узбережжям нашої української чорноморської Перлини.

   Звертаємо увагу, що крім звичайної доповіді, лектори дуже широко та охоче відповідали на запитання, та залучали учасників до обміну досвідом. Одна з учасниць семінару – Вдовенко Марина Володимирівна, заступник начальника юридичного відділу КП «Кривбасводоканал» виступила та розповіла про свій цікавий та цінний досвід з приводу виграшу судової справи з питань взаємодії з держекоінспекцією.

   Марина Олександрівна Шимкус для того, щоб все було зрозуміло кожному учаснику, по декілька разів поверталася до самих проблемних питань. Зупинялася на етапах процедури ОВД, строках та термінах. Розмежуванню питань містобудівної документації та ОВД також було приділено увагу. Дуже чітко проговорювалися умови та випадки, в яких підприємству необхідно проходити процедуру ОВД, а в яких – ні.

   Ми дякуємо всім лекторам і учасникам за активну роботу, результатом якої стали знання та цінний досвід, вкрай необхідні кожному на своєму робочому місці.