ОВД, ВІДХОДИ, СЕО: законодавче регулювання, контроль та відповідальність

19 -20 квітня 2019 року в Києві представники з усіх регіонів України вивчали нюанси законодавства про ОВД, ВІДХОДИ, СЕО

     Шимкус Марина Олександрівна, начальник відділу оцінки впливу на довкілля Мінприроди України вичерпно розкрила всі питання, пов’язані з процедурою ОВД. Зупинилась на етапах та особливостях кожного етапу процедури. Також дуже цінним для учасників було отримання тритомника проекту Методичних рекомендацій по процедурі ОВД.

     Шмурак Євген Леонідович, головний спеціаліст відділу поводження з відходами Управління поводження з відходами та екобезпеки Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Мінприроди України детально зупинився на питаннях, пов’язаних з операціями з відходами. Багато уваги було приділено новій термінології, а також всі учасники отримали вичерпні відповіді на поточні питання.

     Також учасники семінару розглянули цікаві випадки судової практики з екологічних спорів.

     Сподіваємось, що наші учасники отримали відповіді на ті складні питання, з якими приїхали на семінар. Але водночас, всім слід пам’ятати, що наші лектори можуть тільки роз’яснити та пояснити ЯК застосовувати ті або інші норми законів та підзаконних актів, але вони не в змозі змінити законодавство, та зробити деякі норми біль «лояльними» для діяльності підприємств. Це вже повноваження зовсім інших державних установ.