Оцінка впливу на довкілля та питання атмосферного повітря: особливості правового регулювання, відповідальність за порушення

      2-3 листопада ц.р .  в м. Києві відбувся семінар, щодо питань ОВД та атмосферного повітря і викидів.

      Безцінним досвідом з учасниками семінару, щодо застосування нормативної бази про ОВД, атмосферне повітря та викиди поділилися представники Мінприроди – Марина Шимкус та Ігор Подоляк.

     Адвокат Віталія Оніщенко детально розкрила питання захисту інтересів підприємства перед контролюючими органами, а також поділилася секретами щодо виграшу справ з екологічних спорів в судах України. Адвокат надала ряд практичних порад та консультацій, щодо проблем, які на даний момент існують на конкретних підприємствах. Поради, в тому числі письмові, учасники можуть застосовувати в своїй роботі на своїх підприємствах після повернення з семінару, або навіть, відразу, перебуваючи на он-лайн зв’язку із своїм підприємством.

     На перший погляд, зрозумілі поняття та істини, були розглянуті під різними кутами зору. У багатьох учасників семінару виникло питання: куди можна звернутися і хто повинен надати відповідь, чи потрібна процедура ОВД в кожному конкретному випадку. Відповідь: Ніхто не скаже конкретному підприємству, і в кожному конкретному випадку, коли слід проходити процедуру ОВД, а коли ні. Представники підприємств повинні самі брати на себе відповідальність при прийнятті таких рішень. При цьому, Марина Шимкус зазначила, що у разі виникнення інших складних питань – звертатися в Міністерство, через офіційні телефони та запис,  за роз’ясненнями та консультаціями, які надають фахівці у сфері ОВД.