Оцінка впливу на довкілля: нові правила та відповідальність

м. Одеса, 28 квітня 2018 року

28 квітня в сонячній Одесі в санаторії «Одеса», зібрались екологи з усіх куточків нашої країни на актуальний семінар «Оцінка впливу на довкілля: нові правила та відповідальність»

     З учасниками семінару розглядала тему та відповідала на питання Крамаренко Олена Володимирівна – Заступник директора Департаменту, начальник управління з питань оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України.

Учасники отримали вичерпні відповіді на питання, з якими вони приїхали на семінар, а також ознайомились з останніми змінами та тенденціями в даній галузі.

     Олена Володимирівна розказала та поділилася своїми спостереженнями та висновками, наприклад:  деякі суб’єкти господарювання, пов’язанні з видобуванням газу, нажаль роблять зайву роботу, отримуючи висновки з ОВНС та дозволи на встановлення чергової свердловини, коли  потрібно лише одне отримання дозволів та висновків на все родовище, а не кожен раз кожної окремої свердловини. Також лектор розкрила питання, які здавалося досить чітко прописані в нормативній базі, але поряд з цим у учасників семінару з різних підприємств, багато питань все одно виникало. Це зокрема питання щодо процедури ОВД на підприємствах, які знаходяться в зоні АТО, та на територіях нещодавно звільнених українськими збройними силами.

     Після відповідей на питання Олена Володимирівна провела практичний екологічний тренінг для учасників, який викликав велику зацікавленість. Тренінг проводився з використанням спеціальних карток. Учасники складали екологічну модель, враховуючи знаходження підприємства, інфраструктури, природних чинників тощо.

     Всі учасники отримали відповіді на питання та висловили велике бажання, продовжити в недалекому майбутньому таке навчання, так як питання у зв’язку з новим законодавством виникають постійно, а на семінарі можна отримати ексклюзивну інформацію від найпрофесійніших лекторів, так і від самих учасників, які активно обмінювалися думками та інформацією.

     Не обійшлося і без конкурсів і нагородження учасників від організаторів семінару.