ЕКОЛОГІЧНИЙ РІК, 2018 ПІДСУМКИ: ОВД, СЕО, атмосферне повітря

     7-8 грудня  2018 року в зимовій, але у такій же привітній Одесі, відбувся семінар, на якому розглянуто найбільш цікаві та важливі екологічні події року.

     Активна дискусія та обговорення питань відповідальності за порушення чинного екологічного законодавства відбулася з участю лектора – адвоката Віталії Оніщенко. Багато нагальних питань було висвітлено в розрізі: яке воно життя підприємства після отримання претензії та припису. Також жваве обговорення викликала тема громадських інспекторів, та того широкого обсягу прав, якими вони наділені.

     Олена Крамаренко, заступник директора Департаменту, начальник управління з питань оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України – детально зупинилася з учасниками на питаннях оцінки впливу на довкілля, стратегічної екологічної оцінки. З одного боку було розглянуто процедури від самого початку, а з іншого висвітлені проблемні питання, які виникають у суб’єктів, під час проходження ОВД. На конкретних прикладах Олена Володимирівна доводила учасникам, як покроково і правильно діяти на всіх етапах, а також – як не слід вчиняти. Чого точно не слід робити – не переписувати чужі звіти, так як на кожному підприємстві своя ситуація, хоч на перший погляд, можуть бути і схожі умови. Обов’язково слід аналізувати факти, документи, використовувати досвід колег, але звіт і документи кожного окремого підприємства повинні бути виконані під кожний конкретний випадок.

     Всі учасники отримали відповіді на запитання, з якими прийшли на семінар. Дякуємо всім за плідну і активну роботу.