Екологічні підсумки 2019: ОВД, ПОВІТРЯ, ВІДХОДИ

14 – 15 лютого 2020 року в м. Києві відбувся актуальний семінар "Екологічні підсумки 2019: ОВД, ПОВІТРЯ, ВІДХОДИ"

     В ході нашого заходу, з великою кількістю питань зверталися  учасники до Марини ШИМКУС, начальника відділу  Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Як завжди було повно розкрито актуальні питання тенденцій  розвитку оцінки впливу на довкілля. Багато питань виникало щодо процедури громадських слухань, та проблеми визнання слухань такими, що відбулися. Є вже ряд судових рішень, які набрали законної сили, в яких роз’яснено, чому саме слід вважати  громадські слухання щодо ОВД такими, що відбулися, та не можна приймати деякі сумнівні висновки деяких активістів, які мають протилежну точку зору. Також особливу зацікавленість викликали колізійні питання СЕО та містобудівного законодавства.

     В активному режимі запитань-відповідей,  щодо проблематики відходів та атмосферного повітря, з учасниками семінару спілкувалися профільні спеціалісти  Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

     Дуже змістовно та детально на питаннях судової практики зупинилась  Віталія ОНІЩЕНКО, діючий адвокат, директор юридичної фірми ТОВ «КапіталЮристПлюс». Віталія Оніщенко приділила значну  увагу ролі Державної екологічної інспекції у запобіганні екологічних правопорушень, моніторингу навколишнього природного середовища. Детально було розглянуто останню судову практика у спорах суб’єктів господарювання з питань порушення екологічного законодавства.